یکی از کارهای مورد علاقه‌ی من زمان شروع وبلاگ‌نویسی، ساخت پاکست بود. اما رفته رفته با این واقعیت آشنا شدم که من به صورت مادرزادی صدای عالی و کاملی ندارم و برای کار کردن روی صدا هم وقت و انگیزه‌ی کافی رو هم ندارم چرا که به برنامه‌نویسی و بازی و عکاسی و انیمه و . علاقه‌ی بیشتری دارم و زمانی برای رسیدگی به صورت جدی ندارم .

همین دلیل باعث شد که همیشه این حس و انگیزه‌ی خفته رو برای خودم نگه دارم و آماده‌ی پرتاب باشم اما هیچ وقت انجامش ندم . تا این که دیروز به صورت اتفاقی که در حال «بیان گردی» بودم متوجه شدم که دوست خوبم «miss writer» پادکست بسیار زیبایی تهیه کرد و از من دعوت کرد در چالش پادکستی زیباش شرکت کنم . و من هم نیاز به یک بهانه بیشتر نداشتم .

در هر صورت امروز به صورت کامل برای این هدف وقت گذاشتم که تا جایی که در توانم هست، یک پادکست قابل ارائه تولید کنم . ولی در ابتدای کار به یک سری مشکلاتی بر خوردم:

• به این فکر می‌کردم که با این صدای «بَم» و ضعیف . چطور می‌تونم یک پادکست خوب تولید کنم.
  • با این انگیزه و طرز بیان من . ساخت پادکست ممکن نیست.
  • من که الان چیزی بلد نیستم . از چه ابزاری استفاده کنم . میکروفن خوب ندارم و .

وقتی پاسخ «میس رایتر» به کامنتی که زیر پست «چالش خنده» گذاشتم رو خوندم روحیه گرفتم که بالاخره آیا می‌خوام توی «سه متری» بپرم یا نه؟ و باید یک حرکتی رو شروع کنم . این شد که چند بار پادکست‌ها رو گوش کردم و یک کم هم بررسی کردم و نکته‌هایی که به دردم می‌خورد رو توی پادکست خودم استفاده کردم.

برای شروع چون که می‌دونستم خیلی آدم پرحرفی هستم تصمیم گرفتم که تعداد پست کمتری رو برای اجرا انتخاب کنم که طول پادکست بشتر از ۱۰ دقیقه نشه . که موفق هم شدم و دقیقا ۷:۵۹ ثانیه طول این پادکست شد.

دو پست خودم رو توی این پادکست بررسی کردم :

1.  صفحه‌ی «درباره‌ی من»
  2. پست «من وبلاگ‌نویسم . من زنده‌ام»

از چه ابزار‌ها و آهنگ‌هایی استفاده کردم :

در آخر هم به خاطر پایین بودن کیفیت صدا عذرخواهی می‌کنم . اولین تجربه‌ی پادکستی من بود . امیدوارم که تونسته باشم حداقل چند دقیقه باعث کنار گذاشتن افکار تاریکی که هوای ذهن خسته‌ی ما رو ابری کرده، شده باشم. می‌خواستم ازتون دعوت کنم که شما هم این به این حرکت ملحق بشین اما چون می‌دونم که ممکنه به هر دلیلی تحت فشار قرار بگیرین . تا هر موقع که دلتون بخواد وقت دارین که به این حرکت ملحق بشین . وگرنه مجبورم اسم ببرم . :))

دریافت
حجم: 8.68 مگابایت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

levelmeasurement فيبر نوري زلال؛ مثل چشمه، مثل اشک معـرفی و آمــوزش کامل سایت نئوباکس(کسب درآمد اینترنتی) وب سایت ابوالقاسم کریمی وزن فرکتال هنر